首页> 外文OA文献 >The Dynamics of the Estonian Theatre System: in Defence of Repertoire Theatre. Eesti teatrisüsteemi dünaamika: repertuaariteatri kaitsel
【2h】

The Dynamics of the Estonian Theatre System: in Defence of Repertoire Theatre. Eesti teatrisüsteemi dünaamika: repertuaariteatri kaitsel

机译:爱沙尼亚剧院系统的动力学:保留剧目的防御。爱沙尼亚剧院系统的动力学:在剧目剧院的保护下

代理获取
本网站仅为用户提供外文OA文献查询和代理获取服务,本网站没有原文。下单后我们将采用程序或人工为您竭诚获取高质量的原文,但由于OA文献来源多样且变更频繁,仍可能出现获取不到、文献不完整或与标题不符等情况,如果获取不到我们将提供退款服务。请知悉。

摘要

Artikkel käsitleb Eesti teatrisüsteemi dünaamikat läbi ajaloo, keskendudes viimasele 23 aastale, poliitilisele ja majanduslikule üleminekuajale. Teatrisüsteemi arenguid vaadeldakse siin eelkõige institutsioonide kaudu, võttes lähtepunktiks repertuaariteatrite süsteemi, mis on eksisteerinud Eestis alates 19. sajandist. Artiklis puudutatakse ka süsteemi ja institutsioonide mõju teatritegijaile, kuid publik on selguse huvides kõrvale jäetud. Teoreetiline raamistik põhineb Pierre Bourdieu’ töödel, eelkõige tema välja-teoorial ja kultuurilise tootmise käsitlustel. Kutseline eesti teater loodi aastal 1906 rahvuslikele seltsidele ja asjaarmastajatest koosnevatele näitetruppidele tuginedes. Kogu eestikeelne teatritegevus jäljendas kohalikku saksa teatrit ning see omakorda Saksamaa teatriinstitutsioone. Kaasaegne Eesti teatrisüsteem tugineb suuresti sellele ajaloolisele, 19. sajandi pärandile. See süsteem on olnud suhteliselt stabiilne peamiselt tänu rahvuslikule kultuuripoliitikale. Pärast Eesti teatrimaastiku ajaloolist ülevaadet käsitletakse lähemalt järgmisi aspekte teatri lähimineviku kontekstis: riigiteater (s.h munitsipaalteater) versus erateater, tähtajatu lepinguga teatritegijad versus vabakutselised, repertuaariteater versus projektiteater. 1980. aastate lõpust alates on Eestis teatrisüsteemi lisandunud hulgaliselt uusi vabatruppe ja erateatreid. Paljudel näitlejatel-lavastajatel on tulnud valida või on nad eelistanud valida vabakutselise staatuse. Sellega seoses ja uute võimaluste avanedes on hoogustunud ka projektipõhine teatritegevus, mille suhtes eksisteerib üsna palju negatiivseid eelarvamusi, tihti just vastanduses repertuaariteatriga. Mõlemad teatrivormid on Eestis aga üksteist rikastanud ja see lubab väita, et iga teatristruktuur, s.h repertuaariteater vajab pidevat (ümber)mõtestamist lähtuvalt muutuvatest sotsiaal-kultuurilistest tingimustest.
机译:本文探讨了爱沙尼亚剧院系统在整个历史中的动态,重点是过去的23年,即政治和经济过渡时期。这里主要通过制度来研究剧院系统的发展,以此为起点,从19世纪开始在爱沙尼亚就开始使用保留剧目系统。文章还谈到了制度和机构对剧院制作者的影响,但为清晰起见,观众被排除在外。该理论框架基于皮埃尔·布迪厄(Pierre Bourdieu)的工作,特别是他的领域理论和文化生产方法。爱沙尼亚专业剧院成立于1906年,是在国家红会和业余爱好者组成的表演团体的基础上建立的。爱沙尼亚人的所有戏剧活动都模仿了德国当地戏剧,而模仿了德国戏剧机构。现代的爱沙尼亚剧院系统主要基于19世纪的历史遗产。该系统相对稳定,主要是由于国家文化政策的缘故。在对爱沙尼亚剧院景观进行历史回顾之后,将在剧院的最近历史背景下更详细地研究以下方面:国家剧院(包括市政剧院)与私人剧院,开放式剧院演员与自由职业者,剧目剧院与项目剧院。自1980年代末以来,爱沙尼亚的剧院系统增加了许多新的免费剧团和私人剧院。许多演员-导演不得不选择自由职业者身份,或者更愿意选择自由职业者身份。在这种情况下,随着新机会的出现,以项目为基础的戏剧活动也得到了加强,带有许多负面的偏见,通常与剧目戏剧相反。但是,两种形式的剧院在爱沙尼亚都互为充实,这使我们可以说,包括剧场剧院在内的每个剧院结构都需要根据不断变化的社会文化条件进行不变的(重新)解释。

著录项

  • 作者

    Saro, Anneli;

  • 作者单位
  • 年度 2012
  • 总页数
  • 原文格式 PDF
  • 正文语种 eng
  • 中图分类

相似文献

  • 外文文献
  • 中文文献
  • 专利
代理获取

客服邮箱:kefu@zhangqiaokeyan.com

京公网安备:11010802029741号 ICP备案号:京ICP备15016152号-6 六维联合信息科技 (北京) 有限公司©版权所有
  • 客服微信

  • 服务号